Acapulco

Jedno z mála turistických míst na břehu Tichého oceánu
Acapulco, město na jihozápadním pobřeží Mexika.

Pokud jste v Mexiku, určitě stojí za to navštívit město Acapulco, které se nachází 300 kilometrů jihozápadně od hlavního města Mexika. Pojedete-li do Acapulca, které se nachází na jihozápadním pobřeží, budete přímo na břehu Tichého oceánu. Můžete se vydat přímo na dovolenou do Acapulca nebo spojit návštěvu tohoto přístavního města s poznávacími zájezdy do Mexika.

Jeho strategická poloha dělá z města velmi důležitý přístav na jihozápadním pobřeží státu. Však hlavní přínos, který přináší Mexiku je samozřejmě cestovní ruch. Acapulco je velmi oblíbenou turistickou destinací Američanů, ti však nepatří v Mexiku, a stejně tak i v Acapulcu, mezi nejoblíbenější turisty. Domorodci však považují každého anglicky mluvícího turistu za Američana.

Acapulco nepatří mezi největší města v Mexiku. Trvale zde žije necelých 700 tisíc obyvatel. Záliv, který se v Acapulcu nachází zabezpečí klidné koupání bez větších vln. Vyrazíte-li však na vnější pláže, které nejsou pobřežím nijak chráněné, potkáte místo, které je jak stvořené pro surfing.

Historie města

Acapulco není žádným mladým městem a dle archeologických nálezů zde žili lidé již 2000 let před příchodem Španělů, kteří se sem dostali roku 1512. Velkou slávu město také zažívalo v 8. století, kdy bylo sídlem Olméků. O 3 století později, ve století jedenáctém, stalo se Acapulco místem, kam se stěhovali Aztéci a postupně město zcela obsadili a stalo se tak součástí Aztécké říše. Po objevení Španěly byla oblast pojmenována jako Nový svět. Acapulco mělo tu výhodu, že mohlo jako jediné v Novém světe přijímat asijské obchodní lodě například z Číny. Největší rozkvět města přišel minulé století a to roku 1927, kdy bylo Acapulco spojeno silnicí s Ciudad de México a tak se stalo cílovou destinací i pro mnoho Mexičanů, kde trávit dovolenou.

Co navštívit v Acapulcu?

La Quebrada místo adrenalinu na jihozápadním pobřeží Mexika

Velkou atrakcí jsou zde útesy La Quebrada. Útes, který je místy vysoký až 24 metrů je rájem pro adrenalinové nadšence, kteří se z útesu vrhají do rozbouřeného oceánu. V první řadě je to atrakce, ke které jsou místní vychováváni. Tradičně se skáče i v noci, kdy místní drží hořící pochodně.

Nástěnná malba slavného mexického malíře Diego Rivery.

Dalšími zajímavými místy, které zde stojí za shlédnutí, je například vodní ZOO, pevnost Fuerte de San Diego nebo například dům Diega Rivery, který byl slavným mexickým malířem a jehož hlavním zaměřením byly nástěnné malby.