Mexické pláže

Slunné podnebí, tequila a písečné pláže, to k Mexiku prostě patří. Ale jak si vybrat pláž, která vám sedne? Které pláže jsou plné turistů, a na kterých můžete ochutnávat místní mexické speciality? Přinášíme vám TOP 5 turisty po celém světě ověřených mexických pláží.

  1. Playa del Carmen
  2. Tulum
  3. Cancún
  4. Cozumel
  5. Puerto Vallarta

Playa del Carmen

Evropany vůbec nejoblíbenější pláž Mexika. Několik kilometrů dlouhá písčitá pláž, která je lemována kamennými vstupy do moře. Oblíbenou, ale velmi zalidněnou turistickou destinací. Mnoho atrakcí a restaurací je situováno kolem celého pobřeží města, takže se na pláži určitě nudit nebudete. Pokud vás však koupání v moři omrzí, můžete se procházet mezi místními obchody v přilehlých uličkách. Moře je zde otevřené a není zcela klidné.

Tulum

V blízkosti Tulumské zříceniny se nachází další z turisty vyhledávaných destinací. Pláže se rozkládají pod mayským chrámem El Castillo. Můžete se tak kochat pohledem na tento mayský skvost. Čistá pláž, průzračné moře a rozhled z přilehlých útesů určitě stojí za návštěvu. Oproti Playa del Carmen není pláž obehnaná velkými hotely a proto je na pláži méně turistů.

Cancún

V oblasti Cancún se nachází několik pláží, které jsou vyhledávaným místem pro turisty. V okolí naleznete mnoho turistických resortů, v okolí celou řadu místních restaurací a menších obchodů. Návštěvníci si však často stěžují na americké turisty, kteří se zde chovají poněkud hlučně. Jemný písek a čisté pláže jsou však negativně ovlivněny pohledem na betonové hotely v zádi pláží.

Cozumel

Také oblast Cozumel skýtá několik pláží, na které se můžete vydat. Cozumel je však často značně přelidněnou oblastí, naleznou se zde však pláže, které jsou zapadlé a méně frekventované. Kromě relaxu na písečných pláží je oblast oblíbená také z hlediska potápění a šnorchlování.

Puerto Vallarta

Pláže Puerto Vallarta využijete nejen k odpočinku, ale i k procházce podél mořského pobřeží po přímořské promenádě, která je obklopena historickými stavbami a také místními obchody. Ve městě naleznete dvě písečné pláže, mezi kterými se nachází Malecon. Turisté především oceňují místní přátelské obyvatele, kteří vycházejí při vaší dovolené vstříc.